Tak nejdřív mě ten zákon hodně naštval, ale pak jsem si uvědomil, že to je super proti imigrační zákon, až v EU nepůjde Youtube, tak sem nikdo nepoleze.
Odpovědět0 1
A myslíte, že to chtějí skuteční tvůrci nebo firmy typu OSA?
Mimochodem ten poslední odstavec...
Politiku moc nesleduji (a ani to sem nechci moc tahat), ale jak moc naši tlačili/tlačí na prosazení tohoto Článku?
Protože víme jak to bylo např. s tím novým EU nařízením o zbraních.
Naši chtěli podat nějaké stížnosti, protinávrhy (nebo jak se tomu říká), ale nikdo se jich neptal a celé to bylo schválené během 15 minut.
Podle mě by to takto fungovat nemělo, protože jestli má v EU každý stát jinou sílu hlasu, tak jsme vlastně pod diktaturou silnějších států. Tím pádem často nelze dojít ke shodě názorů, potažmo zákonů a EU jako celek nefunguje a fungovat nemůže.
Odpovědět5 1
Zablokování návrhu v EU není zas tak těžké a je tam tolik mechanismů, že to může ztroskotat na čemkoli (je tam spousta dalších mechanismů a není to prosté odsouhlasení na základě počtu poslanců). Závisí také na počtu států (13 menších států může zablokovat 12 větších). Stejně tak návrh mohou zablokovat státy s alespoň 35 % obyvatel EU (takže 4 velké státy mohou smést návrh ze stolu, zatímco zbytek je pro).
Odpovědět1 0
Díky za info.
A jak je to se schálením? Stejné mechanismy?
Tedy čtyři státy stačí na to, aby se schválil nějaký zákon kterým se musí řídit všichni (28 států myslím)?
Odpovědět1 0
Mě se zase ta ochrana autorských práv zdá zase neúnosně přehnaná. Pokud je někdo umělec měl by se živit aktuální tvorbou. Zpěváci pořádat koncerty, malíři prodávat obrazy atd...
Vůbec nesouhlasím s tím, aby měl např. zpěvák žít po 3 generace z autorských práv za jednu povedenou písničku aniž by vytáhl paty z domu. Ano může pak jeho písničku zpívat někdo jiný a přiživovat se na ní, ale asi každý chápe ten rozdíl mezi oreginálem a imitátorem. Pokud se mi líbí tvorba nějakého umělce tak mě zajímá on a né jeho přezpívaná písnička od nějakého Pepy z vedlejší vesnice.
Odpovědět12 0